Jak přesunout WordPress do nové domény bez ovlivnění SEO

Každý tak často webmasteři dostanou nutkání přesunout své stránky WordPress do nové domény. Ať už je to proto, že doména, na kterou mají své srdce nastavenou na věky, je konečně k dispozici, nebo proto, že starý název domény plně nezachytil zamýšlenou podstatu vašeho webu.

Jako online podnikatelé jste pravděpodobně obeznámeni se základními technologickými věcmi, ale přemístění vašeho webu do nové domény je něco, co si myslíte, že by měl udělat pouze vývojář. Koneckonců, tam jsou některé úkoly, z nichž si nemůžete kopírovat a vložit cestu ven (vím, že jste to zkusili!).

Přesun vašeho webu do jiné domény nemusí nutně být něco, pro co potřebujete najmout vývojáře. V tomto článku vás provedu jednoduchým tutoriálem o přesunutí vašeho webu WordPress do nové domény bez ovlivnění SEO – netechnickým způsobem.

Než začneme, pojďme se zbavit základů.

Proč přesunout váš web do nové domény?

Existuje několik základních důvodů, proč online podnikatelé čelí v první řadě výzvě přesunout své stránky do nové domény. Některé z nich jsou pozitivní, jiné negativní.

Pozitivní důvody pro přesun vašeho webu

Lepší název domény: Jedním z absolutně nejlepších důvodů, proč byste mohli svůj web přesunout do nové domény, je to, že název domény, na který jste čekali, je konečně k dispozici. Je k dispozici a je vaše k převzetí. Autoritativní název domény může mít trvalý pozitivní vliv na to, že vám pomůže získat dopravní cíle a zobrazení stránky. Pokud však není pravděpodobné, že nový název domény zvýší provoz (nebo pomůže jiným způsobem), nebude provedení přechodu plodné pro váš obchodní růst.

Akvizice společnosti: Dalším populárním důvodem pro přesun vašeho webu do nové domény je akvizice společnosti. Pokud vaše společnost získá jinou společnost, mohlo by to s největší pravděpodobností znamenat, že je čas zaregistrovat nový název domény. Jelikož se jedná o akvizici, udržujete svůj obsah na místě. Podle Vznášet se„PayPal byl vyvinut po x.com, společnost poskytující internetové finanční služby, získala společnost Confinity v roce 2000.

Negativní důvody pro přesun vašeho webu

Vyžaduje se změna značky: Podnikatelé často zjistí, že jak jejich podnikání roste, odklání se od zamýšlených cílů. Ať už je to výsledek brilantního nápadu, nebo se to stalo samo o sobě, pokud je toto nové odklonění pozitivní (finančně řečeno), mohlo by to znamenat, že je zapotřebí nějaké vážné změny značky. Pro svůj nový nápad budete chtít nové – nové jméno, novou doménu, nové logo.

Sankce za spam: Někdy se situace z nedbalosti zhorší a Google váš web zaútočí hordou pokut za spam. Porušení pokynů Google je častější, než si myslíte, a zotavení z jeho následků může trvat věky. Vlastníci webových stránek s malým provozem se v takových scénářích často rozhodnou přesunout své stránky do nové domény.

Bez ohledu na to, z jakého důvodu je váš nejspolehlivější, výsledek zůstane nezměněn: Musíte přesunout svůj web. Než se nejdříve ponoříme do výuky, pojďme se zbavit některých základních úklidů.

Základní úklid

Než přejdeme k výukovému programu, je velmi důležité, abyste si vytvořili úplnou zálohu svého webu WordPress. Tento předběžný krok spadá pod osvědčené postupy správy webů a slouží dvojímu účelu – váš web zůstane v bezpečí v případě, že dojde k chybě a budete mít obsah, který potřebujete k přesunutí, již stažený (což byste museli udělat oběma způsoby).

Vytvoření zálohy znamená, že budete stahovat obsah celé stránky z příslušných hostitelských serverů. Když řeknu veškerý váš obsah, znamená to zálohování dvou částí vašeho webu WordPress:

 • Soubory: Statické soubory vytvářejí kostru vašeho webu WordPress – základní soubory WordPress, soubory motivů atd. Pokud statické soubory nezálohujete, budete muset nainstalovat nový motiv a od začátku nakonfigurovat nastavení nového webu.
 • Databáze: Obsah celého vašeho webu (příspěvky, stránky, komentáře, mediální soubory) a data se ukládají do databází. Zálohování databází je zásadní, pokud chcete na svém webu uložit veškerý obsah.

Existují tři způsoby, jak vytvořit zálohu vašeho webu WordPress:

 1. Použijte plugin: Pokud jde o WordPress, pro vše existuje plugin a vytváření záloh není výjimkou z tohoto pravidla. Záložní kamarád a VaultPress jsou prémiové pluginy, které vytvoří kompletní zálohy vašeho webu WordPress pouhými několika kliknutími. Oba nabízejí velkou hodnotu za peníze a přicházejí s podporou odborníků WordPress. Ale pokud dáváte přednost bezplatnému řešení, pak BackWPup dostane práci.
 2. Použijte cPanel: Většina poskytovatelů webhostingu umožňuje svým zákazníkům přístup k cPanel. Vytváření zálohy WordPress z Průvodce databází je jednoduchý tříkrokový proces, který z vaší strany nevyžaduje žádné úsilí v oblasti kódování.
  Částečné zálohy
  Vytvářejte částečné zálohy pomocí cPanel.

  Jedna věc, kterou byste si měli pamatovat, je, že je nejlepší vytvořit několik částečných záloh ve srovnání s jednou úplnou zálohou, protože je později bude snazší obnovit.

 3. Udělejte to ručně: Pokud pro vás žádná z výše uvedených možností z jakéhokoli důvodu nefunguje, můžete to vždy udělat ručně. Chcete-li vytvořit ruční zálohu, budete si muset nainstalovat FTP klienta jako Filezilla nebo SmartFTP. Další informace o ručním zálohování naleznete na webu Kodex WordPressu.

Pokud byste chtěli prozkoumat ještě více řešení zálohování pro WordPress, podívejte se na náš příspěvek na Komplexní řešení zálohování pro WordPress, aby byla vaše data v bezpečí 2015. Jakmile vytvoříte zálohu svého starého webu WordPress, můžete přejít na tutorial.

Jak přesunout WordPress do nové domény bez ovlivnění SEO

V této části projdeme podrobným tutoriálem, který vám pomůže přesunout váš web WordPress na novou doménu, aniž by to výrazně ovlivnilo její SEO. Pokud jste ještě nezaregistrovali novou doménu a nenastavili ji na hostitelském serveru, postupujte podle kroku 3 v našem příspěvku Jak začít blog od nuly.

Krok 1: Migrace vašeho webu WordPress do nové domény

V této části přesuneme starý web WordPress do nové domény pomocí Bluehost cPanel. Jakmile máte zaregistrovaný název domény a zakoupili jste si od Bluehost plán webhostingu, můžete se přihlásit do Bluehost cPanel a začít nahrávat svůj starý web do nové domény. Tento krok rozdělíme na tři části, aby bylo snazší jej sledovat.

Vytvořte novou databázi

Jednou z nejčastějších chyb, které webmasteři dělají, je zapomenutí vytvořit novou databázi při přesunu jejich WordPress webu do nové domény.

 1. Na domovské stránce cPanel přejděte na kartu databáze.
  Karta Databáze
  Na domovské stránce přejděte na kartu databáze.
 2. Vytvořte novou databázi. Zapište si název své nové databáze na bezpečné místo; budete to potřebovat později.
  Nová databáze
  Vytvořte novou položku databáze pro svůj nový web.
 3. Klikněte na ikonu Vytvořit databázi pokračujte tlačítkem.
 4. Vytvořte uživatele pro nově vytvořenou databázi:
  1. Vyberte uživatelské jméno pro nového uživatele.
  2. Zadejte heslo nebo použijte Generátor hesel k vytvoření silného hesla.
  3. Zapište si uživatelské jméno a heslo uživatele databáze na bezpečném místě.
   Vytvořit uživatele
   Vytvořte uživatele pro svou novou databázi.
 5. Klikněte na ikonu Vytvořit uživatele
 6. Pod Přidat uživatele do databáze sekce přiřadit nově vytvořeného uživatele k nově vytvořené databázi.
  Přiřadit uživatele k databázi
  Přiřaďte nového uživatele k nové databázi.
 7. Klikněte na ikonu Přidat jakmile budete hotovi.

Upravte wp-config.php Soubor

Pamatujete si, jak jsme vytvořili zálohy statických souborů starého webu v sekci Základní úklid? Otevřete složku, do které jste je uložili, a najděte svou wp-config.php soubor, který se obvykle nachází v kořenovém adresáři.

 1. Otevři wp-config.php soubor v textovém editoru.
 2. Najděte následující řádky textu a nahraďte je:
  1. Název vaší nové databáze.
  2. Uživatelské jméno uživatele přiřazeného k nové databázi.
  3. Heslo uživatele přiřazeného k nové databázi.

https://gist.github.com/73ece9dac68f8edfdd2f

 1. Zachraň wp-config.php soubor.

Tento krok zajistí, že systém vyhledá obsah vašeho nového webu v nové zadané databázi.

Nahrajte zálohované soubory a databázové tabulky

V tomto kroku obnovíme částečné zálohy, které jsme vytvořili ze starého webu, na nový web pomocí nového panelu cPanel.

 1. Přihlaste se na cPanel nového webu.
 2. Přejděte na soubory na domovské stránce cPanel a klikněte na Site Backup Pro ikona.
  Přejděte na Site Backup Pro
  Soubory> Site Backup Pro z Bluehost cPanel
 3. Obnovte zálohy jeden po druhém:
  1. Obnovte zálohu domovského adresáře.
  2. Obnovte zálohu souborů webu (statické soubory).
  3. Obnovte zálohu databází a tabulek.
   Obnovte zálohy
   Obnovte jednotlivě částečné zálohy.
 4. Klikněte na ikonu nahrát tlačítko po každém obnovení.

Pamatujte, že nahrání záloh může chvíli trvat, v závislosti na velikosti vašeho starého webu. Jakmile to dokončíte, mělo by se zdát, že váš nový web funguje správně. Je skvělý čas věnovat se několika minutám a ujistit se, že rozložení vašich stránek a příspěvků je v pořádku, opravte jakékoli nefunkční odkazya zkontrolujte nastavení WordPressu.

Krok 2: Zachování SEO v nové doméně

Nyní jste úspěšně nastavili svůj starý web WordPress na novou doménu. Složitá část tutoriálu skončila a vše, co nám zbývá udělat, je co nejvíce zachovat SEO naší staré stránky. V této části se budeme zabývat třemi kroky k optimálnímu snížení negativního vlivu, který může mít migrace stránek na váš provoz vyhledávání.

Konfigurace trvalých přesměrování stránky

Nastavení trvalých přesměrování 301 na váš starý web pomůže vašemu loajálnímu divákovi najít vaši novou doménu. Nyní můžete jednoduše publikovat příspěvek nebo poslat informační bulletin všem, kteří je informují o změně, ale přidání trvalých přesměrování stránky pomáhá zachovat SEO a zlepšit uživatelský komfort přesměrováním čtenářů i vyhledávačů do vaší nové domény.

 1. Přihlaste se na cPanel svého starého webu WordPress.
 2. Pod soubory na domovské stránce klikněte na ikonu Správce souborů ikona.
 3. Najděte své staré stránky .htaccess soubor a přidejte do něj tento kód:

https://gist.github.com/ba139fac99b0ecdf3030

Informování Google o vaší nové doméně

Přihlášením do Nástrojů pro webmastery Google můžete dát Googlu vědět o svém novém webu. Postup dokončete podle těchto pokynů:

 1. Přihlásit se do Nástroje pro webmastery Google.
 2. Do pole zadejte název domény vašeho nového webu.
 3. Klikněte na ikonu Přidat vlastnost pokračujte tlačítkem.
 4. Přejděte na web a ověřte své vlastnictví webu Alternativní metody záložka.
 5. Vyberte jednu z uvedených možností.
  Ověřte svou novou doménu
  Ověřte svou novou doménu pomocí Nástrojů pro webmastery Google.
 6. Klepněte na Ověřit.

Odeslání souboru Sitemap do Nástrojů pro webmastery Google

Soubory Sitemap vám umožní informovat vyhledávače o stránkách na vašem novém webu, které jsou k dispozici pro procházení. Sdělují webovým prohledávačům, kde se stránky vašeho nového webu nacházejí a jak se k nim mohou dostat. Nástroje pro webmastery Google umožňuje odeslat soubor Sitemap vašeho nového webu společnosti Google.

 1. Vytvořte soubor Sitemap pomocí Google XML Sitemap plugin pro WordPress.
 2. Přihlásit se do Nástroje pro webmastery Google.
 3. Vyberte svůj web z domovské stránky.
 4. Přejděte na Soubory Sitemap lišta na pravé straně obrazovky.
 5. Klikněte na ikonu Soubory Sitemap knoflík.
 6. Klikněte na ikonu Přidat / otestovat soubor Sitemap pokračujte tlačítkem.
 7. Zadejte název souboru Sitemap do textového pole, které se zobrazí na další obrazovce.
  Mapa stránek
  Zadejte název souboru Sitemap vašeho nového webu.
 8. Klikněte na ikonu Odeslat soubor Sitemap knoflík.

Doufali jste, že vše proběhlo hladce, měli byste mít plně funkční web WordPress na doméně podle vašeho výběru, aniž byste utrpěli výraznou ztrátu v SEO.

Zabalit to

Doufáme, že vám tento průvodce pomůže přesunout váš web na novou doménu a bude sloužit jako příručka k zachování jeho SEO na maximum.

Přesunutí webu WordPress na novou doménu bez ovlivnění SEO vyžaduje webmastera spoustu úsilí a času. S trochou pečlivosti a tohoto průvodce krok za krokem, který vám pomůže, můžete migrovat svůj web WordPress, aniž byste narazili na bezprecedentní problémy – i když nejste nijak zvlášť technicky zdatní.

Dokázali jste úspěšně přesunout svůj web WordPress do nové domény bez ovlivnění SEO? Setkali jste se s některými z uvedených kroků s některými chybami nebo s potížemi? Rádi bychom se dozvěděli o vašich zkušenostech, takže nám o nich dejte vědět v sekci komentáře níže!

Leave a Comment